به پایان آمد این دفتر حکایت ناتمام شد.
با سلام

یادتون هست که چند وقت پیش به همین عنوان مطلبی رو براتون گذاشته بودم.حالا این مطلب رو بخونید که توضیحات تکمیلی اون در خودش هست.

مشاهده سوابق بیمه ای سازمان تامین اجتماعی بصورت اینترنتی مهیا شد.

هموطنان می‌توانند از طریق لینک زیر، با استفاده از شماره بیمه تامین اجتماعی، شماره ملی و شماره سریال شناسنامه (به عنوان رمز ورود) سوابق خود را مشاهده نمایید: 

http://www2.karkard.sso.ir/savabegh/login.htm

(این آدرس غیر فعال شده، برای دیدن سوابق به آدرس زیر مراجعه کنید)

مراجعه‌کنندگان به این سایت باید کد ملی خود را بدون خط تیره وارد کرده و شماره بیمه هشت رقمی خود را نیز درج کنند و پس از آن سریال شناسنامه خود را درج و سپس با کلیک بخش مربوطه کلیه سوابق بیمه‌ای خود را مشاهده کنند.

در این سایت گزارش وضعیت سوابق و ریز دستمزد سال 86 به بعد موجود است و علاوه بر آن گزارش وضعیت کلیه سوابق بیمه‌ای نیز از دیگر امکانات این سایت است.

طبق اطلاعات موجود دراین سایت بیمه شدگان در صورت اعتراض به سوابق بیمه‌ای موجود در این سایت می‌توانند با در دست داشتن اسناد و مدارک مربوطه جهت رسیدگی به شعبه محل پرداخت حق بیمه خود مراجعه کنند و پیگیر موضوع باشند.

همچنین در این سایت آمده است که «سوابق ذکر شده قبل از بررسی صحت و تایید توسط صندوق تامین اجتماعی فاقد اعتبار بوده و قابل استناد و ارائه به هیچ مرجع نیست».

 خبر تکمیلی

همانطور که مشاهده می‌کنید، لینک مذکور بدون اعلام قبلی و درج توضیح یا خبری، غیرفعال و از دسترس خارج شده است.

پیرو این اتفاق غیرحرفه‌ای، نگارنده‌ی این وبلاگ با «مدیریت خدمات نرم افزاری بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی» تماس حاصل کرد که این پاسخ را شنید: «پشتیبانی سایت سوابق بیمه بر عهده‌ی مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل است.»

اما این تازه شروع ماجرا بود و بعد از آن، نگارنده از «مدیریت روابط عمومی» به «تلفن خانه صندوق تـأمین اجتماعی» و از «تلفن‌خانه» به 100 جای دیگر پاس داده شد، ولی دست بردار نشد! تا پس از حدود دو ساعت، در نهایت یکی از کارشناسان سازمان عریض و طویل تامین اجتماعی اینگونه اعلام کرد: «سایت مشاهده سوابق بیمه فقط برای همکاران سازمان فعال شده بود که متاسفانه توسط تعدادی از همکاران و یکی دو خبرگزاری اطلاعات آن در دسترس عموم قرار گرفت! برای همین از دسترس خارج شد!»

وی با اعلام اینکه «در نظر داریم از ابتدای سال 90 سایت مذکور را برای عموم مردم فعال کنیم.» پاسخی به این سئوال نداد که «چرا اکنون فعال نمی‌کنید؟!» و تلفن را قطع کرد

راه‌اندازی مجدد سایت مشاهده‌ی سوابق

تاریخ درج خبر: 24/12/89

منبع: سایت سازمان تامین اجتماعی

مقدمات و پیش‌نیازهای لازم جهت ارائه خدمات غیرحضوری با بهره‌گیری از فن‌آوری نوین درخصوص سوابق پرداخت حق‌بیمه و میزان دستمزد در سایت رسمی صندوق تأمین‌اجتماعی فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی تأمین، این اقدام در راستای استقرار دولت الکترونیک و ارائه خدمات غیرحضوری در جهت تکریم ارباب رجوع این صندوق صورت گرفته و بر این اساس کلیه بیمه‌شدگان صندوق تأمین‌اجتماعی با مراجعه به سایت رسمی این صندوق به نشانی‌های www.tamin.ir وwww.sso.ir قادر به مشاهده سوابق حاوی شماره ملی خود در تمامی شعب کشور خواهند بود.

همچنین امکان پذیرش اینترنتی نسخ داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک اعم از تصویربرداری و آزمایشگاهی فراهم شده است. براین اساس کلیه مراکز طرف قرارداد فوق می توانند با مراجعه به سایت رسمی صندوق تأمین‌اجتماعی نسبت به ارسال اسناد مکانیزه خود اقدام نمایند. از مزیت‌های مهم این خدمت، شناسایی و اعلام اشکالات احتمالی در فایل ارسالی مراکز بوده که موجب کاهش کسورات مالی مراکز طرف قرارداد صندوق تأمین‌اجتماعی و حذف مراجعه حضوری به مراکز اسناد پزشکی خواهد شد.

آدرس صفحه دسترسی به سوابق بیمه‌ای:

http://www2.tamin.org.ir/web/sso/home/savabegh 


 منبع سایت قلم اندیش

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ساعت ۰ قبل از ظهر  توسط رضا خسروی  |